Bükkszentkereszt, 2015.05.15.
Beszámoló: Bükkszentkereszt legjobbjai Veszprémben fináléznak
A mountain-bike diákolimpia (MTB) területi döntőjét, illetve a nyílt XCO (cross-country) versenyt a közelmúltban, Bükkszentkereszten rendezték meg. A legjobbak indulási jogot szereztek a június 6-i, veszprémi országos fináléra.
A házigazda Kis-Galya KSE és a Bükki Szlovák Nemzetiségi Általános Iskola szervezői a Lapka-sportpályán alakították ki a versenyközpontot, ahol közel hatvanan jelentkeztek be a rajthoz. Elsőként a diákolimpia résztvevői kezdték meg az idén bevezetett ügyességi számot. Itt egy 5 akadályból álló pályát kellett teljesíteni mindenkinek (egyenes hajtás deszkán, szlalom, kerék átemelés gerendán, kulacs áthelyezés, egyenes hajtás egy kézzel), a rontásokat hibapontokkal értékelték a szervezők, amit átváltottak másodpercre és az XCO számot ez alapján, hendikep rendszerben bonyolították le. Ebben a versenyszámban az U15 -ös korosztály volt a legfelkészültebb, ők alig hibáztak az ügyességi feladatokban.
Az XCO számot az U9-es korosztály képviselői kezdték meg, 1, illetve 2 körrel, majd sorban követték őket U11 (2 és 3 kör), valamint már nehezebb pályán az U13-as mezőny, szintén 2 és 3 körrel. A program részét képező szünetben az ovisok két betétfutamát tekinthették meg az érdeklődők. 13 ovis küzdött 3 korcsoportban a helyezésekért és a díjakért. Zárásként az U15 és az U19 korosztályok teljesítették futamaikat. A hegyikerékpáros viadalon összesen hat rajt volt, melyekhez 1,2-től 9,8 kilométerig öt különböző táv tartozott.
Újdonságként a kategória győztesei hazavihették a verseny kabalafiguráját egy "MTB Diákolimpia 2015 Bükkszentkereszt" hímzéssel ellátott plüss rókát, ami örök emlék marad a fiataloknak.
A kilenc tanintézet közötti csapatversenyben – az egyéni indulók helyezése alapján szerzett pontok összesítése után – 93 ponttal a Bükki Szlovák Nemzetiségi Általános Iskola (Bükkszentkereszt) végzett az első helyen. Második lett, 60 ponttal a Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium, míg harmadikként a miskolci Herman Ottó Gimnázium végzett 11 ponttal. A csapatverseny dobogósai egyedi kézzel festett üvegkelyheket kaptak.
Az erőpróba, melynek legjobbjai továbbjutottak a június 6-án, Veszprémben megrendezendő országos döntőbe, a Nemzeti Tehetség Program (NTP-SV-14-0008) pályázatából valósult meg.
A viadal befejeztével a házigazdák meleg ebéddel, egy tányér gulyáslevessel látták vendégül a sportolókat!
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U9 lány (1 mészégető kör) | |||||||
1. | Tóth Emese | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 6:42 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U9 fiú (2 mészégető kör) | |||||||
1. | Csorba Zalán | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 9:29 | |||
2. | Magyar Botond | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 9:30 | |||
3. | Kömlei Viktor | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 13:44 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U11 lány (2 mészégető kör) | |||||||
1. | 0 | Bali Emese | 2005 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 2 | 8:57 |
2. | 2 | Tóth Réka | 2006 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 1 | 2 | 9:17 |
3. | 0 | Zórád Rita | 2006 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 2 | 11:23 |
4. | 8 | Czégé Emese | 2006 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 4 | 2 | 12:32 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U11 fiú (3 mészégető kör) | |||||||
1. | 0 | Halász László | 2005 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 2 | 12:16 |
2. | 2 | Oravecz Olivér | 2006 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 1 | 2 | 12:51 |
3. | 2 | Mezei Benjámin | 2006 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 1 | 2 | 13:08 |
4. | 4 | Csathó Csaba | 2005 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 2 | 2 | 13:26 |
5. | 0 | Sándor Balázs | 2006 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 2 | 13:38 |
6. | 8 | Tamás Bence | 2006 | Kaffka Margit Ált. és Alapfokú Művészeti Tagisk. Miskolc | 4 | 2 | 14:17 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U13 lány (2 prímagáz kör) | |||||||
1. | 0 | Reichardt Liza | 2004 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 4 | 13:38 |
2. | 8 | Zima Veronika | 2003 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 2 | 4 | 14:17 |
3. | 0 | Oravecz Lora | 2004 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 4 | 14:20 |
4. | 12 | Tamás Alíz | 2004 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 3 | 4 | 24:41 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U13 fiú (3 prímagáz kör) | |||||||
1. | 0 | Reichardt Zalán | 2004 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 4 | 18:37 |
2. | 0 | Takács-Valent Máté | 2003 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 4 | 19:08 |
3. | 0 | Kovács Ákos | 2003 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 4 | 19:24 |
4. | 0 | Lónyai Levente | 2004 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 4 | 19:27 |
5. | 12 | Takács-Valent Márk | 2004 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 3 | 4 | 23:54 |
6. | 8 | Kertész Dominik | 2003 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 2 | 4 | 25:45 |
7. | 0 | Lehoczki Lóránd | 2003 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 4 | 25:51 |
8. | 16 | Mezei Kristóf | 2003 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 4 | 4 | 28:10 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U15 lány (3 prímagáz kör) | |||||||
1. | 0 | Kotroczó Dorka Enikő | 2001 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 6 | 18:00 |
2. | 0 | Reichardt Liliána | 2001 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 6 | 18:44 |
3. | 0 | Bali Sára | 2002 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 6 | 18:54 |
4. | 0 | Kovács Regina | 2001 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 6 | 19:35 |
5. | 0 | Vágvölgyi Virág Mirjam | 2002 | Salgótarjáni Általános Iskola és Kollégium | 0 | 6 | 21:26 |
6. | 18 | Bodrogi Száva | 2002 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 3 | 6 | 24:03 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U15 fiú (3 prímagáz kör) | |||||||
1. | 0 | Kunsági Soma | 2002 | Herman Ottó Gimnázium | 0 | 6 | 19:40 |
2. | 0 | Izsó Norbert | 2001 | Szepsi Csombor Márton Gimn., Szakk. és Ált Isk. Szikszó | 0 | 6 | 20:56 |
3. | 0 | Váradi Márk | 2001 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 0 | 6 | 22:54 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U17 lány (2 prímagáz + torony kör) | |||||||
1. | 8 | Tamás Bianka | 1999 | Diósgyőri Gimnázium | 1 | 8 | 24:30:00 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U17 fiú (3 prímagáz + torony kör) | |||||||
1. | 16 | Gyulai Márton | 2000 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | 2 | 8 | 42:02:00 |
2. | 32 | Kovács Barnabás | 1999 | Berzevicy Gergely Szakközépiskola | 4 | 8 | 43:10:00 |
Bihari Dávid | 2000 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | DNS | ||||
Hegyközi Soma | 2000 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Ált. Isk. - B.Kereszt | DNS |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U19 lány (2 prímagáz + torony kör) | |||||||
1. | 10 | Csikány Bianka | 1998 | Madách Imre Gimnázium Salgótarján | 1 | 10 | 25:08:00 |
2. | 0 | Kovács Eszter | 1997 | Herman Ottó Gimnázium, Miskolc | 0 | 10 | 27:16:00 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
U19 fiú (3 prímagáz + torony kör) | |||||||
1. | 10 | Farkas Balázs | 1997 | Szalézi Szent Ferenc Gimnázium, Kazincbarcika | 1 | 10 | 31:09:00 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
2010-2011 szül. fiú | |||||||
1. | Geller Zétény | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 3:00 | |||
2. | Galuska Márk | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 4:45 | |||
3. | Tóth Vince | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | DNF |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
2010-2011 szül. lány | |||||||
1. | Mezei Mira | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 3:02 | |||
2. | Kertész Kamilla | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 3:37 | |||
3. | Zima Zsófia | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 3:57 | |||
4. | Urbanovics Hanna | 2010 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 4:44 |
# | mp-hátr. | név | szül. év |
iskola | hiba-pont | hp/ mp |
|
---|---|---|---|---|---|---|---|
2008-2009 szül. fiú | |||||||
1. | Csató Tamás | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 4:11 | |||
2. | Feledy Bence | 2009 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 5:12 | |||
3. | Zórád Péter | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 5:21 | |||
4. | Valent Bence | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 5:34 | |||
5. | Marincsák Tamás | 2008 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 6:15 | |||
6. | Csorba Milán | 2009 | Bükki Szlovák Nemzetiségi Óvoda - B.Kereszt | 6:33 |
oldal tetejére ^
2015. május 19.